У Києві на Софійській площі діє виставка «Полк Азов – янголи Маріуполя»

На Софійській площі відкрили вуличну виставку «Полк Азов – Янголи  Маріуполя», присвячену захисникам і захисницям із підрозділу «Азов» Національної гвардії України, які віддали життя, обороняючи Маріуполь від російських загарбників. Це 154 світлини. 154 короткі біографії. 154 історії перерваних війною життів.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація

«Україна переживає сьогодні велику трагедію. Захисники України, патріоти, герої нації гинуть за свободу і незалежність держави. Наш обов’язок – шанувати пам’ять про них. Оборонці Маріуполя виконали свій наказ до кінця. Герої, які ціною власного життя стримали росіян, скувавши їхні війська для успіхів нашої армії на інших напрямках. Сьогодні цією виставкою ми вшановуємо їхню жертовність. Пам’ять про них буде жити вічно як про героїв, які віддали найцінніше заради майбутнього свого народу та своєї держави. Вічна шана», – сказала заступниця голови КМДА Марина Хонда під час відкриття виставки.

Виставка на Софійській площі триватиме протягом місяця і кожен охочий може прийти і дізнатися більше про життєписи полеглих воїнів полку «Азов», найменшому з яких було 18 років, найстаршому – 63 роки.

«Маріуполь – місто Марії – одна з найтрагічніших і водночас найгероїчніших сторінок російсько-української війни. А його захисники завжди будуть героїчними людьми не тільки для нас, а й усього світу. Але ми повинні завжди пам’ятати про їхню жертву, і ця виставка – нагадування про тих, хто віддав своє життя, захищаючи кожного з нас. Воїнів, які протягом довгого часу безстрашно та невпинно обороняли місто Маріуполь, які віддали своє життя за долю України», – розповіла авторка ідеї виставки в Києві Віра Литвиненко – мати бійця полкової розвідки полку «Азов» Владислава Литвиненка з позивним «Вектор». Виставка «Полк Азов – Янголи Маріуполя» складається з інформаційних планшетів, які містять портрет і текст про життєпис Героя.

Під час відкриття родини воїнів вшанували пам’ять про своїх рідних запаленням лампадок на інсталяції «Сталеве Азовське Серце».

Організатори виставки у Києві – Віра Литвиненко та родини загиблих воїнів Полку «Азов». За підтримки Міністерства у справах ветеранів України та Київської міської державної адміністрації.

 

Джерело