Закарпатський муздрамтеатр вдруге покаже детективну історію «Привиди маєтку Рейвенскрофт»

9 жовтня Закарпатський муздрамтеатр відкрив свій 77-й театральний сезон. Прем’єру детективу Дона Нігро «Привиди маєтку Рейвенскрофт» у постановці заслуженого артиста України Михайла Фіщенка не зіпсувала навіть понад годинна повітряна тривога. Глядачі стійко витримали вимушену паузу і провели акторів за куліси по закінченню вистави гучними оплесками.

 

еатральний оглядач Сергій Федака схвально оцінив нову прем’єру  Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв:

«Іронічний детектив «Привиди маєтку Рейвенскрофт» є захоплюючою оповіддю про протилежність і взаємодоповнюваність чоловічої і жіночої натури. Щодо власне детективу, то усі можливі версії, які виникають у глядача під час перегляду, врешті-решт реалізуються і на сцені, але геть усі вони кінець-кінцем виявляються хибними і фінал стає абсолютно непередбачуваним.

Глядачі влаштували акторам справжню овацію. Режисеру вдалося створити унікальний ансамбль з шести акторів (ще двоє з’являються у пролозі і фіналі як безмовні привиди). Часто здається, ніби на сцені — якийсь єдиний організм-мурашник або організм-рій, що діє цілком злагоджено, хоч і складається з різних персонажів з різними інтересами.

Вражає сценографія Л. Бєлої. Ніби кілька штрихів, але наша уява домальовує за ними і апартаменти Шерлока Холмса, і квартирку доктора Хауза, і численні маєтки з романів Агати Крісті. Вбрання героїнь — це текст у тексті. Кожна жінка мовить про себе перш за все своїм одягом, а тут він просто-таки автобіографічний у кожної.

Вистава про те, як жінки крутять чоловіком, а той перемагає, коли примушує жінку робити те, що вона сама хоче. І про те, що правда завжди випливає назовні, як би її не приховували».

Другий показ прем’єри детективної історії «Привиди маєтку Рейвенскрофт» відбудеться у неділю, 16 жовтня, о 18.00.

А в суботу і неділю Закарпатський муздрамтеатр зіграє дитячі вистави —  «Цвіт папороті» Юрія Чорі та «Повелитель чорного лісу» Василя Шершуна. Початок о 12.00.

Також у суботу, 15 жовтня, о 18.00, на сцені Закарпатського муздрамтеатру покаже виставу «Крик нації» про Василя Стуса Донецький  академічний обласний драматичний театр із Маріуполя.

Закарпатський обласний музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв

 

Джерело