Після масованих терористичних атак Глава УГКЦ порадив українцям як зберігати стійкість

Однією з ознак стійкості є вміння визначити, який біль вартий нашої уваги, а який ні. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 231-й день масштабної війни Росії проти України.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Глава Церкви відзначив, що вчора Україна пережила другу хвилю терористичних атак з боку росії у вигляді масованого ракетного обстрілу. Постраждала вся Україна від Сходу до Заходу, під Півдня до Півночі…

«Знову страждання, біль, сльози, кров наповнили серця мільйонів українців. Знову палали українські міста і села. Водночас на всій лінії фронту йдуть тяжкі бої. Особливо болить наше серце за місто Запоріжжя, яке стало осердям щоденного удару з боку росії великою кількістю ракет одночасно», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Нас болить, каже він, те, що сьогодні ворог чинить з нашим народом. Але як правильно переживати біль? Як правильно поводитися в таких тяжких, драматичних обставинах?

Саме чеснота стійкості допомагає нам біль перетворити на мудрість, страх на хоробрість, а страждання на міцність», — вважає Глава УГКЦ.

Між болем і стражданням, на його думку, існує відмінність. Інколи у нас не існує іншого вибору, коли доводиться відчувати біль, але страждання — це те, як ми ставимося до нашого болю. Щоб допомогти пацієнтові пережити страждання, лікарі часом радять йому описати власний біль. Опис болю, рефлексія, роздуми над ним дозволяють дистанціюватися від нього. Ми здатні обирати сенс, який вкладемо у свій біль.

Бо не кожна прикрість, каже Глава Церкви, не кожний біль має значення. Часом треба справді вміти надавати правильного сенсу тому болю, який повинен мати зміст і стає кроком у досягненні нашої мети.

«Сьогодні хочу, щоб ми всі разом помолилися за тих, хто страждає. Бо найгірше нам тоді, коли ми не розуміємо сенсу нашого болю. Сучасна культура споживання, властиво, начебто вихолощує сенс людських страждань, знечулює наше тіло, а найгірше, знечулює наше сумління. Помолімося за тих, хто страждає», — закликав Блаженніший Святослав.

Джерело