У Запоріжжі офіцер ТЦК вилучив автомобілі підприємства на 11 млн гривень нібито на потреби армії — Події

У Запоріжжі офіцер ТЦК вилучив автомобілі підприємства на 11 млн гривень нібито на потреби армії - Події

Фото: dbr.gov.ua

Чиновник Запорізького ТЦК та СП безпідставно вилучив у підприємства автомобілі, які не підлягали мобілізації. Йдеться про чотири вантажівки та мікроавтобус загальною вартістю майже 11 млн грн. Про це повідомляє Держбюро розслідувань.

— На початку російського повномасштабного вторгнення офіцер військкомату відповідав за мобілізацію транспортних засобів, але вибрав автомобілі для вилучення на власний смак. У березні 2022 року він зі збройним супроводом прийшов на автомобільну стоянку, яка фактично перебувала за межами територіальної юрисдикції військкомату. Власників підприємств, яким належать автомобілі, на той момент на майданчику не було. У посадової особи військкомату не було встановлених лімітів вилучення транспортних засобів та відповідних документів від місцевої влади. Фігуранту вдалося з порушеннями вилучити лише автомобілі, ключі від яких були у водія, що був на стоянці. Це чотири вантажівки та мікроавтобус загальною вартістю майже 11 млн грн, — розповіли правоохоронці.

Офіцера звинувачують у перевищенні влади чи службових повноважень в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Наразі йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років. Обвинувальний акт щодо чиновника направили до суду.

Раніше скандал за участю співробітників військкомату спалахнув у Львові. У вівторок 30 квітня місцеві паблики повідомили, що працівники територіального центру комплектування затримали медичних фізиків Першого медоб’єднання Львова. А до цього у Закарпатському обласному військкоматі відповіли на інформацію про те, що далекобійників забирають у військкомати прямо з кордону. У фейсбуці ТЦК заявили, що на контрольно-пропускних пунктах не завжди є можливість перевірити військово-облікові дані
Джерело