Китай анонсував сотню космічних запусків на 2024 рік

Фото: CFP Китай анонсував сотню космічних запусків на 2024 рік

Минулого року Китай здійснив 67 космічних запусків, посівши друге місце у світі після Сполучених Штатів, і запустив у космос рекордну кількість космічних апаратів – 221.

Китай 2024 року планує розпочати експлуатацію першого космодрому для комерційних космічних апаратів. У планах КНР рекордні для країни 100 космічних запусків. Про це повідомляє CGTN.

Зокрема, Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація CASC, провідний розробник і виробник ракет у країні, планує цьогоріч здійснити близько 70 космічних запусків. В рамках місій в космос мають відправити понад 290 апаратів.

Заплановано виконати перші польоти нової ракети-носія Long March-12, дві пілотовані місії запуску й повернення китайських астронавтів на орбітальну станцію Тяньгун та дві місії з доставки вантажів для цих екіпажів.

«Ракета Long March-12 має двоступеневу конфігурацію, діаметр 3,8 метра і приводиться в рух шістьма двигунами на рідкому кисні. Вона розрахована на виведення на навколоземну орбіту до 10 тонн корисних вантажів. Запуск цієї ракети буде здійснено з першого в країні космодрому для комерційних космічних апаратів, будівництво якого зараз завершується в місті Веньчан південно острівної провінції Хайнань», — йдеться в повідомленні.

Відомо, що до списку завдань CASC входять виведення на навколоземну орбіту спільно розроблених Китаєм і Францією супутників для контролю солоності океану, для електромагнітного моніторингу та астрономічного зонда.

Нагадаємо, раніше приватний посадковий космічний апарат Intuitive Machines Inc. під назвою Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.

Іран заявив про запуск супутника Soraya

 

Джерело