James Webb зробив фото двох незвичайних галактик

Фото: NASA Галактики під назвою VV 191

Нове зображення пари галактик використовує дані, зібрані Веббом в інфрачервоному світлі та Хабблом у видимому та ультрафіолетовому світлі.

Космічний телескоп James Webb зробив фото пари галактик під назвою VV 191, в якому використано трохи даних зі старіючого космічного телескопа Хаббл. Про це повідомляє Forbes.

Зазначається, що на зображенні раніше видно небачені деталі білої еліптичної галактики (ліворуч) і спіральної галактики (праворуч). Ці дві галактики перебувають відносно близько, але активно не взаємодіють.

Ці дві галактики були обрані з багатьох тисяч за їхню здатність допомогти астрономам безпосередньо порівняти властивості галактичного пилу. За словами вчених, пил змінює яскравість і кольори галактик, а тому важливо знати про її природу та розподіл. При цьому пил частково відповідальний за формування нових зірок і планет, тому астрономи мають намір визначити його присутність для подальших досліджень.

Крім того, експерти за допомогою нового зображення зробили несподіване відкриття.

Зокрема, червона дуга, видима в лівому верхньому кутку галактики зліва, є прикладом гравітаційного лінзування. Воно виникає, коли гравітаційне тяжіння від ближчої, але вирівняної галактики спотворює і згинає світло від далекої зірки чи галактики, у результаті воно здається, неправильної форми і збільшується.

Раніше повідомлялося, що Hubble за допомогою камери Advanced Camera for Surveys зробив фотографію двох галактик, що взаємодіють.

Супутник NASA показав поверхню Юпітера зблизька

Джерело