З’явилися перші кадри знищеного у Керчі російського ракетоносія «Аскольд» — Події

З'явилися перші кадри знищеного у Керчі російського ракетоносія "Аскольд" - Події

Фото: t.me/Цаплієнко

У мережі вперше показали ракетний корабель російського флоту «Аскольд» після удару крилатою ракетою SCALP-EG. Їх показав український військовий кореспондент Андрій Цаплієнко.

— Ракетний корабель «Аскольд» після нещодавнього влучення української крилатої ракети SCALP-EG, — написав Цаплієнко. На кадрах видно, що ракета спричинила значні руйнування російського корабля. Найімовірніше, пошкодження отримала носова частина корабля та встановлення вертикального пуску ракет «Калібр-НК».

На 27 листопада було заплановано офіційну передачу та взяття на озброєння корабля «Аскольд» Військово-морським флотом РФ, додає журналіст Юрій Бутусов. Тепер, очевидно, корабель не зможе виконувати своїх функцій і більше не є загрозою для українських міст.

У суботу, 4 листопада, у Керчі пролунали вибухи. Росіяни повідомили про атаку півтора десятка ракет, які нібито були збиті, а «уламки» впали на території суднобудівного заводу. Незабаром стало відомо, що насправді принаймні одне влучення в корабель справді було. Пізніше цю інформацію підтвердили і у ЗСУ. За словами капітана 1-го рангу ВМС запасу Андрія Риженка, російський корабель «Аскольд» — це малий ракетний корабель 22800 типу «Каракурт». Він може нести до 8 ракет «Калібр». Це новий корабель, він був обладнаний технологією «стелс», а головною його особливістю була наявність морського типу «Панцир С-1».

Джерело