Зеленський назвав перший крок для переговорів з РФ

Президент зазначив, що війська РФ повинні піти з наших територій. Фото: ОП

Першим кроком до мирних переговорів України та РФ має бути вихід окупаційних військ з нашої території. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами та представниками професорсько-викладацького складу Єльського університету.

«Мені в цілому вже складно сказати, хто такий президент Путін або що це. Путін сьогодні — це коло людей, це військово-політичне керівництво під брендом Путін, який йде агресивними кроками по знищенню нації», — сказав він.

Президент наголосив, що Україна не готова говорити сьогодні з Путіним та загалом з таким режимом і підходом неповаги суверенітету та свободи. 

«Тож, перший повинен бути крок — вийти з наших територій», — зазначив він.

При цьому Зеленський додав, що подальша розмова буде залежити і від того, як саме росіяни покинуть нашу країну. Так, якщо окупанти вийдуть після того, як їх відтіснять наші захисники — це один формат діалогу. А якщо загарбники самі покинуть наші землі — буде більш м’який перехід від війни до дипломатії.

«Тут залежить від військово-політичного керівництва РФ, що вони вибирають. При чому, вони це обирають не для нас. Вони обирають формат діалогу для свого суспільства, скілька років після війни воно буде ізольовано від світу — 10-20 або 100 років. Бо коли у тебе руки в крові — ніхто не хоче тиснути тобі руку, а відмитися дуже складно», — зазначив глава держави.

Нагадаємо, що Зеленський підписав указ щодо неможливості проведення переговорів з Путіним.

Також Президент заявив таке: «Ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим Президентом Росії». 

Джерело