Здорове харчування в дитинстві захистило від деменції в старості

Здорове харчування в дитинстві захистило британців від погіршення когнітивних функцій та деменції у старості. Це показало дослідження на більш як трьох тисячах добровольців, за раціоном та когнітивними здібностями яких стежили протягом більш як 75 років. Це перше дослідження, якому вдалося простежити вплив харчування на когнітивні функції протягом усього життя. Про це повідомило видання The Guardian з посиланням на конференцію American Society for Nutrition.

GIPHY

Як саме харчування вплинуло на когнітивні здібності?

Науковці проаналізували дані учасників британського Національного дослідження здоров’я та розвитку, які включали інформацію про раціони цих людей та результати когнітивних тестів, проведених сім разів у віці від 4 до 70 років. Виявилося, що люди, які вживали більше фруктів та овочів, бобових та цільнозернових культур і менше солі та цукру, довше зберігали ясність розуму у старості.

Відтак, у групі, яка дотримувалася здорового харчування, лише сім відсотків людей виявляли когнітивний занепад у віці більше 70 років, тоді як у групі, яка харчувалася не так якісно, лише вісім відсотків людей змогли зберегти нормальні когнітивні функції. Ба більше, чверть людей, які мали низькі когнітивні показники у 70-річному віці, мала ознаки деменції. Це підкреслює необхідність дотримання здорового харчування для запобігання деменції.

З чим ще пов’язували деменцію

🍤 Раніше науковці вже показали, що дотримання середземноморської дієти, тобто вживання великої кількості овочів, фруктів, риби та сиру, знизило ризик появи деменції у літньому віці.

🌳 А от знизити ризик появи хвороби Альцгеймера, а заразом і хвороби Паркінсона, можливо, якщо проживати у більш озелененому регіоні. На це вказали результати дослідження науковців з Гарвардського університету.

🐶 У домашніх собак малорухливість пов’язали з у шість разів більшим ризиком когнітивної дисфункції, яка дещо нагадує людську хворобу Альцгеймера.

Джерело