Фото: facebook.com/Fakty.ICTV
Запорізька атомна станція, яка тимчасово окупована росіянами, опинилася на межі повного знеструмлення через пошкодження лінії електропередач у результаті російських обстрілів. Про це йдеться у заяві «Енергоатому».
— 22 серпня внаслідок російських обстрілів було пошкоджено зовнішню повітряну лінію електропередач ПЛ-330кВ «Запорізька ТЕС — Феросплавна», за якою тимчасово окупована Запорізька АЕС постачалася енергією від української енергосистеми для забезпечення своїх внутрішніх потреб», — повідомили у відомстві.
Як зазначили в «Енергоатомі», на цей момент ЗАЕС з’єднана з українською енергосистемою лише однією лінією електропередач ПЛ-750кВ «Дніпровська». Фахівці вважають, що у разі пошкодження цієї лінії виникне критична ситуація через втрату зовнішнього живлення помп, які охолоджують активні зони реакторів та басейни витримки палива на ЗАЕС.
— Під управлінням російських окупантів, які перебувають на тимчасово захопленій ЗАЕС, продовжується глибока деградація всіх аспектів її експлуатації. До недавньої пожежі, в ході якої через недбалість або навмисний підпал повністю згоріла одна з двох градирень, тепер додалася загроза втрати зовнішнього живлення станції. Відсутність кваліфікованого та ліцензованого персоналу, а також використання станції у військових цілях унеможливлює її безпечне функціонування, — зазначено в повідомленні.
У пресслужбі «Укренерго» підтвердили, що внаслідок російських обстрілів було пошкоджено одну з ліній електропередачі, які живлять Запорізьку атомну електростанцію. В результаті – надійність живлення ЗАЕС знижена. У компанії зазначили, що енергетики чекають дозволу військовослужбовців на проведення ремонтних робіт.
11 серпня сталася пожежа на ЗАЕС. Як з’ясувалося, росіяни підпалили шини у градирні Запорізької АЕС, аби створити паніку. 13 серпня фахівці МАГАТЕ відвідали Запорізьку АЕС після пожежі на станції, проте після огляду місця причину інциденту встановити не змогли. Вони встановили, що пошкодження, швидше за все, зосереджено у внутрішній частині вежі на рівні водорозподільного сопла, розташованого на висоті приблизно 10 метрів.
Джерело
Залиште відповідь