Закарпатська митниця: найчастіше порушення митних правил фіксуються через недекларування товарів громадянами

285 протоколів про порушення митних правил задокументували інспектори-пошуківці у зоні діяльності Закарпатської митниці за перші 4 місяці 2024 року.

 

Загальна вартість предметів правопорушення становить майже 40 млн. грн. І це ще не остаточна сума, оскільки за 8 справами про ПМП вартість товарів ще не встановлена спеціалістами-експертами.

Левова частка виявлених порушень, а це 71% – зафіксовано у режимі«в’їзд» на митну територію України (заведено 203 справи про ПМП на суму понад 19 млн. грн.), у режимі «виїзд» – 28% (82 справи на суму більше 20 млн. грн.).

Найчастіше недотримання митного законодавства стосувалися:

– не декларування товарів громадянами (стаття 471 МКУ – 83 протоколів);

– переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю (стаття 483 МКУ – 58 протоколів);

– перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів (стаття 481 МКУ – 57 протоколів);

порушення громадянами термінів доставлення транспортних засобів до митниці призначення (стаття 470 МКУ – 50 протоколів); 

– неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру (стаття 485 МКУ – 30 протоколів).

Найбільше порушень митних правил виявлено на кордоні з Угорщиною, позаяк з нею функціонує значна кількість митних постів: «Тиса», «Астей», «Вилок», «Косино» і «Дзвінкове». І менше – на межі зі Словаччиною (на митних постах «Ужгород-автомобільний», «Малий Березний») та Румунією  (м/п «Дяково» і «Солотвино»).

До правоохоронних органів направлено 82 повідомлення про кримінальні правопорушення. 30 повідомлень стосувалися виявлення підроблених документів, поданих до оформлення; 27 – фактів незаконного переміщення наркотичних та психотропних речовин, прекурсорів; у 9 випадків вилучено зброю та боєприпаси; у 5 – виробів військового призначення; у 6 – тютюнові вироби та ін. 

Основними предметами правопорушень виступали:

–         транспортні засоби на суму 17,7 млн. грн.;

–         продовольчі товари на 10,2 млн. грн.;

–         валюта на 7,8 млн. грн.;

–         промислові товари на 3,1 млн. грн.;

–         наркотичні та психотропні речовини – 28 справ.

Пресслужба Закарпатської митниці

 

Джерело