Задишка вказала на пухлину яєчника у жінки з Іспанії

У раніше здорової 51-річної жінки виявили доброякісну пухлину лівого яєчника, коли вона звернулася до лікарні з 2-місячною задишкою. Причиною такого стану став синдром Мейгса — захворювання, при якому пухлина яєчника супроводжується накопиченням рідини у черевній порожнині та навкололегеневій оболонці, що і викликало задишку. Рідкісний випадок описали у журналі New England Journal of Medicine.

А — Рідина в легенях, що спричинила задишку. В — Рідина навколо печінки. С — Пухлина яєчника після видалення. Fernandez Diaz & Navarro Desentre / New England Journal of Medicine, 2024

Що сталося з пацієнткою?

При обстеженні у неї помітили накопичення рідини навколо печінки та легень, але аналіз цієї рідини не показав вмісту в ньому ракових клітин. Метастаз у черевній порожнині також не знайшли. Сóлідну, тобто тверду, гладку пухлину вирізали, ідентифікувавши як фіброму — доброякісну пухлину зі сполучної тканини. За три тижні після видалення задишка зменшилася, а рідина у черевній та грудній порожнині майже зникла.

Ще більше рідкісних хвороб

👁 Нещодавно лікарі описали випадок рідкісної форми раку легенів, коли єдиним симптомом нездужання була раптова втрата зору на одному оці у 32-річної жінки.

🙈 У іншого пацієнта кіста поблизу спинного мозку викликала передчасні та болюці еякуляції — такі симптоми пов’язали із затисканням корінців спинномозкових нервів.

🫢 COVID-19 також відзначився незвичними симптомами: у дівчини зі США ця інфекція спричинила параліч голосових зв’язок, що змусило лікарів провести операційне втручання.

🫣 Тижнева болюча ерекція у чоловіка з Індонезії була викликана метастазами раку нирки, і лікарям вдалося допомогти йому тільки видаливши статевий орган.

🦠 А от в Китаї збільшення яєчка у чоловіка було спричинене туберкульозом — інфекцією, яка зазвичай уражає дихальні шляхи, але звичних симптомів цієї хвороби у нього не спостерігали.

Джерело