З укриття Авдіївського коксохіму евакуювали 12 людей, які перебували там з початку війни — Події

З укриття Авдіївського коксохіму евакуювали 12 людей, які перебували там з початку війни - Події

Фото: suspilne.media

Дванадцять людей, які переховувалися в укритті Авдіївського коксохімічного заводу з перших днів війни, вдалося евакуювати до безпечнішого району. Про це начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив » Суспільне «.

— Ці люди прийшли в укриття заводу з початку повномасштабного вторгнення Росії до України та попросили притулку. Залишилось 12 осіб, це цивільні, частина з них працювала у підрядних організаціях, які за договором працювали на коксохімі. Вони знали, які там укриття є. І тому вони попросилися, – заявив він.

Барабаш зауважив, що умовити людей було дуже складно, їхати вони не хотіли. Місяць тому, коли вивозили всіх працівників коксохіму, ці люди відмовилися евакуюватися із заводу та залишалися. Їх спочатку було 17, потім деяких із них вмовили покинути укриття, але до цих днів там залишалося 12 людей.

Барабаш зазначив, що зараз ці люди перебувають у Покровську. Хтось із них поїде далі, хтось залишиться на Донеччині. Це 9 чоловіків та 3 жінки, з ними працюють психологи.

На сьогодні в Авдіївці вже не залишилося жодного вцілілого будинку. У 2021 році у місті проживало близько 35 тисяч осіб, а на початок листопада 2023 року – всього 1571 особа. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в місті загинули 154 мирні жителі, також під завалами зруйнованих російськими загарбниками будинків залишаються тіла шести людей, два з них ще з травня.

Джерело