Українські митники з посилки до США вилучили артефакти VI тисячоліття до нашої ери — Події

Українські митники з посилки до США вилучили артефакти VI тисячоліття до нашої ери - Події

Фото: facebook.com/UkraineCustoms?locale=ru_RU

У посилці, яка прямувала з Кривого Рогу до Сполучених Iтатів Америки, знайшли три археологічні артефакти VI тисячоліття до нашої ери. Про це повідомляє Державна митна служба України.

У посилці знайшли кам’яні ядрища з кременю, обсидіану та яшми — нуклеуси. Митники направили їх на експертизу до Національного музею історії України щодо належності їх до культурних цінностей.

Фахівці музею відповіли, що це оригінальні нуклеуси з північно-західної та західної частин України. Розмір найбільшого — 15 сантиметрів.

— Дані артефакти належать до матеріалів археологічних культур періоду «неоліт — доба бронзи», приблизно VI-II тисячоліття до н.е. Вони мають культурну та історичну цінність.

Нуклеуси — це кам’яні ядрища з кременю, обсидіану, яшми тощо. В давнину від них сколювали гострі пластини, що потім використовувалися як кам’яні знаряддя, наприклад ножі.

У Польщі археологи розкопали п’ять сокир бронзової доби. Знахідка датується періодом між 1700 і 1300 роками до нашої ери.  Під час розкопок у Білій Церкві на Київщині археологи виявили золоті прикраси часів Гетьманщини XVII-XVIII століть, що є дуже рідкісною знахідкою. 
Джерело