Українців попереджають про нову шахрайську схему, яку задіяли від імені Укрпошти — Події

Українців попереджають про нову шахрайську схему, яку задіяли від імені Укрпошти - Події

Шахраї вигадали нову схему, як видурити гроші в українців. Абонентам розсилають SMS-повідомлення, у яких просять перейти за посиланням, оскільки нібито не можуть доставити адресату посилку. Насправді ці повідомлення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси. Про це повідомляє командування Сил оборони півдня у Telegram.

Громадян закликали дотримуватися наступних порад, щоб не втратити свої гроші:

не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями; отримуйте дані про надходження посилки лише на офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку; перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних — навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати; сплачуйте гроші після отримання товару, аби мінімізувати ризики втрати коштів; не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

Також нагадують, що при розголошенні платіжної інформації слід негайно звернутися до банку та заблокувати карту. Або зробити це за допомогою мобільного застосунку.

Раніше повідомлялося, що онлайн-шахраї вигадали нову схему, за допомогою якої видурюють гроші в українців. Цього разу зловмисники пропонують «заробіток» в інтернеті за перегляд відео та «лайки», повідомила Кіберполіція на своїй сторінці у фейсбуці.

За даними правоохоронців, насправді це одна з поширених шахрайських схем. 

Джерело