Українців попередили про нову схему шахраїв нібито від імені Монобанку — Події

Українців попередили про нову схему шахраїв нібито від імені Монобанку - Події

Фото: t.me/CenterCounteringDisinformation

У Telegram українці почали одержувати фальшиві повідомлення нібито від Monobank про запровадження обмежень на «банк накопичення». Про це повідомили у Центрі протидії дезінформацією.

— у відправлених шахраями повідомленнях говориться, що для скасування обмежень клієнтам потрібно відповісти на дзвінок від співробітників банку. Зловмисники під виглядом офіційного чат-боту банку запитують дані клієнтів з метою крадіжки коштів, — йдеться у повідомленні.

У ЦПД закликали не брати трубку і не передавати свої дані третім особам, а також нагадується, що офіційний чат-бот верифікований месенджером Telegram і не використовує жодних емодзі.

12 березня один із засновників Monobank Олег Гороховський переїхав із Дніпра до Миколаєва, на прохання голови області. Причиною стала надмірна увага з боку податкової служби у Дніпрі. У Миколаєві Гороховський почав сплачувати податки та стверджує, що став одним із найбільших платників податків у регіоні. Голова області особисто просив його переїхати та пообіцяв підтримку. 7 лютого міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Monobank запропонував нову функцію «Бойові», де клієнти можуть залишати чайові для ЗСУ під час оплати рахунків у кафе та ресторанах. Гроші спрямовуються на підтримку військових через обраний закладом банк. Вночі 20 січня мобільний додаток Monobank зазнав проблем через DDoS-атаку. Хакери надіслали 50 мільйонів запитів. DDoS-атаку на Monobank, їх усіх удалося відбити. 12 грудня Monobank також зазнав масованої DDoS-атаки і її теж вдалося відбити.
Джерело