Україна вранці залучала аварійну допомогу з Європи — Міненерго

Україна для покриття дефіциту в енергосистеми у нічні та ранкові години 19 травня залучала аварійну допомогу з Румунії, Словаччини та Польщі.

Про це повідомляє Міністерство енергетики, передає Укрінформ.

Зазначається, що 18 травня для покриття споживання застосовувалась аварійна допомога з енергосистем Румунії, Словаччини та Польщі. Крім того, у денні години Україна приймала надлишки електрики з енергосистеми Польщі.

"Сьогодні у нічні та ранкові години на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини та Польщі. Залучення аварійної допомоги можливе і в години вечірнього максимуму споживання електроенергії", — зауважили у Міненерго.

Повідомляється, що на Донеччині бригада енергетиків під час ремонтних робіт потрапила під удар ворожого дрона «Ланцет». Постраждалих немає, однак енергетики були змушені припинити роботи.

У регіоні також унаслідок бойових дій відключалась одна з повітряних ліній обленерго, знеструмлювались підстанція та приєднані до неї побутові споживачі.

Внаслідок пошкоджень газопроводів через обстріли у Сумській області припинено газопостачання 267 абонентам, у Харківській області – 68 абонентам.

Як повідомлялося, через ремонтні роботи у Полтавській і Харківській областях у неділю, 19 травня, можливі відключення електроенергії для побутових та промислових споживачів. В інших областях відключення не прогнозуються.

Джерело