Україна створила 200-мильну смугу безпеки у Чорному морі, використовуючи морські дрони — Події

Україна створила 200-мильну смугу безпеки у Чорному морі, використовуючи морські дрони - Події

Фото: gur.gov.ua

Україна, використовуючи ударні морські дрони, змогла утворити 200-мильну смугу безпеки у Чорному морі. Успішні атаки на об’єкти флоту РФ допомогли створити безпечний морський коридор для торгових суден, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони.

Представник ГУР із позивним Тринадцятий, який командує флотом ударних надводних дронів, розповів у коментарі The New York Times, що використання морських дронів Україною має важливе значення. Він зазначив, що ні в кого у світі немає такого досвіду використання морських дронів, як українці.

– Знищення російських десантних катерів класу Акула та Серна, вдалі атаки на патрульний корабель ЧФ РФ Сергій Котов та розвідувальне судно держави-агресора Іван Хурс – робота операторів морських дронів української військової розвідки, – зазначили у ГУР.

За словами Тринадцятого, росіяни намагаються різними способами перешкоджати атакам морських дронів, тому кожна нова місія потребує вдосконалення як тактики, так і самої зброї. За його словами, у 2023 році завдяки ударним дронам Україна спромоглася поставити крапку в пануванні Росії в Чорному морі.

У листопаді міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що український флот морських дронів за рік існування атакував вісім російських суден. Українські дрони вразили Адмірал Макаров, Іван Голубець, Іван Хурс, Сергій Котов, Нафтовий маяк, Акулу та Серну. Федоров зазначив, що атаками українських дронів захоплюється весь світ. А на початку грудня СБУ та ГУР Міноборони вразили «Морський нафтовий термінал» у Феодосії. Це важливий інфраструктурний об’єкт, що забезпечує паливом російські війська. Дрони потрапили за мету, наслідки для росіян досить суттєві. На території терміналу було близько 30 резервуарів палива.

Джерело