Удари РФ сильно пошкодили обладнання електростанцій, Україна почала імпортувати енергію, — Шмигаль — Події

Удари РФ сильно пошкодили обладнання електростанцій, Україна почала імпортувати енергію, - Шмигаль - Події

Фото: t.me/Denys_Smyhal

Внаслідок чергової масованої атаки російських терористів сильно пошкоджено обладнання кількох електростанцій. У низці регіонів виникли проблеми з електропостачанням, пише Telegram-канал прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

– Головна мета атаки – знову наша енергетика. Удар витримали. Енергосистема цілісна, але ситуація дуже непроста. Є проблеми з електропостачанням у низці регіонів. Вирішуємо це питання, — повідомив Шмигаль. — Через російську атаку Україна почала імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови, щоб система працювала стабільно. Сьогоднішній удар знову досить сильно пошкодив обладнання. Знову атака була спрямована як проти об’єктів генерації електроенергії, так і проти системи її розподілу.

Глава уряду зазначив, що наразі дуже важливо для всіх зменшити споживання електроенергії. Особливо це стосується вечірніх годин. Усі служби працюють для подолання наслідків. Шмигаль додав, що вже вдалося відновити частину об’єктів, пошкоджених під час атаки минулого тижня.

У ніч на 29 березня російські терористи випустили по Україні 60 дронів-камікадзе та 39 ракет різних типів. Протиповітряній обороні вдалося знищити 56 безпілотників та 29 ракет. Росіяни вкотре намагалися атакувати об’єкти енергетики. Укренерго повідомило, що через обстріл введено графіки аварійних відключень до вечора п’ятниці у Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські військові свідомо намагалися завдати ударів по Канівській та Дністровській гідроелектростанціях.
Джерело