У Норвегії вирує найпотужніший за останні 30 років шторм — Події

У Норвегії вирує найпотужніший за останні 30 років шторм - Події

Фото: apnews.com

Найпотужніший за останні три десятиліття шторм у Норвегії «Інгунн» зриває дахи, підвищив лавинонебезпеку, а також спричинив скасування авіарейсів і вимкнення електрики, налетівши в четвер, 1 лютого, на деякі райони країни, пише AP News. Ураганні вітри подекуди сягали 180 кілометрів на годину.

Новий національний рекорд швидкості вітру — 195,8 кілометра на годину — було зафіксовано 1 лютого на острові Соемма, повідомили в Норвезькому метеорологічному інституті. Неподалік від Лаєрдала, невеликого мальовничого містечка на північний схід від Бергена, автобус із 14 пасажирами навіть знесло з дороги. На щастя, ніхто не постраждав, повідомили у поліції.

Деякі райони затопило, а авіакомпанії і поромні перевізники призупинили роботу. За оцінками, 12 тисяч сімей залишилися без електрики.

Шторм, названий норвезькими метеорологами «Інгунн», обрушився на центральну Норвегію в середу вдень, а в четвер рушив на північ. Метеорологічний інститут випустив червоне попередження для арктичного регіону і кілька попереджень про сходження лавин. 12 січня авіакомпанії у Сполучених Штатах скасували понад 1600 рейсів після того, як сильний зимовий шторм призвів до відключення електроенергії у 12 штатах. Цьому передували сильні морози.

 

Джерело