У МВС попередили про нову схему шахраїв — пропонують навчання та швидкий заробіток — Події

 У МВС попередили про нову схему шахраїв - пропонують навчання та швидкий заробіток  - Події

Фото: t.me/mvs_ukraine/

Правоохоронці попередили українців, що шахраї вигадали нову схему виманювання коштів в українців. Зловмисники пропонують придбати фейкові навчальні курси. Про це повідомляє Telegram-канал Міністерства внутрішніх справ України.

— У Хмельницькому до поліції звернулася жінка, яка перерахувала 8 000 грн за навчання з курсу заробітку на купівлі-продажу криптоактивів. Таку пропозицію вона знайшла в інтернеті. Їй пообіцяли пояснити, як купувати-продавати на біржі та заробити чималі гроші. Після оплати навчання «консультанти» припинили виходити на зв’язок, — розповіли правоохоронці.

У МВС зазначають, що для того, щоб уберегти себе від шахраїв, варто обирати перевірені компанії, які надають послуги офіційно. Слід ознайомитись з відгуками про компанію, переглянути сайт, соціальні мережі, фінансові дані компанії. Необхідно також уточнити у представників усі деталі: про викладачів, програму курсу, терміни, місце та формат проведення.

У відомстві закликали не вірити обіцянкам про швидкі заробітки у мережі. Якщо ви надіслали гроші шахраям, негайно звертайтеся до поліції.

Зловмисники раніше вигадали нову форму шахрайства. Вони розсилають українцям повідомлення у WhatsApp із закликом підтримати електронну петицію про присвоєння звання Героя України посмертно воїнам ЗСУ, яка веде на фейковий сайт «електронних петицій». А в березні у Telegram українці почали отримувати фальшиві повідомлення нібито від Monobank про запровадження обмежень на «банк накопичення». У надісланих шахраями повідомленнях йшлося про те, що для скасування обмежень клієнтам потрібно відповісти на дзвінок від співробітників банку. Зловмисники під виглядом офіційного чат-боту банку запитували дані клієнтів з метою крадіжки коштів.
Джерело