У Львівській області згоріла дерев’яна церква — пам’ятка архітектури національного значення — Події

У Львівській області згоріла дерев’яна церква - пам'ятка архітектури національного значення - Події

Фото: facebook.com/LVIVDSNS

У Стрийському районі згоріла дерев’яна церква — пам’ятка архітектури національного значення. Про це у суботу, 23 березня, повідомили Головне управління ДСНС України у Львівській області та Інтерфакс-Україна.

— Складність гасіння пожежі полягала у швидкому поширенні вогню дерев’яними конструкціями. Під час ліквідації відбувся обвал куполів церкви. Вогнеборцям вдалось локалізувати пожежу о 12:14 та ліквідувати о 12:37. Церква повністю знищена вогнем. Врятовано дзвіницю, — розповіли рятувальники.

Повідомлення про пожежу в селі Сможе надійшло о 10:53. Існувала загроза перекидання загорання на поруч розташовану дерев’яну двоярусну дзвіницю храму. Причина виникнення пожежі встановлюються. Внаслідок події ніхто не постраждав.

Дерев’яну церкву Святого Архистратига Михаїла побудовано 1835 року. У 1979 році її було внесено до переліку пам’яток архітектури державного значення. Церква розміром 27 на 7 м та висотою 20 м.  У січні 2022 року у селі Коростів Стрийського району Львівської області частково згоріла церква 1858 року – архітектурна пам’ятка національного значення. Церква належить до Української греко-католицької церкви.
Джерело