У Києві загинула викладач Людмила Шевцова — Події

У Києві загинула викладач Людмила Шевцова - Події

Фото: Інститут гідробіології НАН України

Внаслідок ракетного удару по Києву загинула доктор біологічних наук, професор та протягом багатьох років завідувач відділу Інституту гідробіології НАН України Людмила Шевцова. Про це йдеться у повідомленні інституту.

– Під час атаки на Київ загинула Шевцова Людмила. Вона останніми роками викладала в університеті «Києво-Могилянська Академія», — йдеться у повідомленні.

Людмила Василівна, яка проживала у багатоповерховому будинку на Солом’янці, стала жертвою уламків російської ракети. Вона померла в машині швидкої допомоги дорогою до лікарні.

Шевцова навчалася у КНУ імені Тараса Шевченка з 1956-го до 1961 року, потім почала працювати лаборанткою в Інституті гідробіології. У 1969 році успішно завершила аспірантуру та захистила кандидатську дисертацію, а у 1991-му отримала ступінь доктора наук.

Також вона протягом певного періоду керувала відділом гідробіології річкових систем в Інституті гідробіології НАНУ, де спеціалізувалася у вивченні фауни дна каналів та зрошувальних систем України, особливо на півдні країни. Вона була видатним фахівцем із двостулкових молюсків і проводила дослідження на річці Дністер, каналі Дніпро-Донбас та каналі Дунай-Сасик, а також у Середній Азії, вивчаючи зообентос каналів пустель. У 2014 році викладала на кафедрі екології факультету природничих наук НаУКМА і була гарантом магістерської освітньо-наукової програми «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Внаслідок російської масованої атаки в Україні загинуло п’ятеро людей і 127 постраждали.

Джерело