У Києві у людей вимагали гроші за перебування в укритті — Події

У Києві у людей вимагали гроші за перебування в укритті - Події

Фото: gullivercenter.com

Під час атаки на столицю кілька сімей, рятуючись від обстрілів, заїхали на паркування одного з ТЦ, яке значилося в додатку Kyiv Digital, як укриття, проте за перебування там з них зажадали плату. Про це повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко у соціальній мережі.

— На в’їзді вони використовували паркувальні талони, щоб шлагбаум піднявся, і після закінчення повітряної тривоги при виїзді з них охорона ТЦ вимагала оплатити паркування. Фактично охорона просила сплатити за їх час перебування у укритті, — розповів чиновник.

Ткаченко зазначив, що підземне паркування, яке зазначене у додатку, як укриття від небезпеки, виявилося не зареєстрованим у відповідних організаціях. Люди, покладаючись на цю програму, могли втратити цінний час у пошуках укриття у разі загрози.

У коментарі до посади співробітники Kyiv Digital перепрошувати за те, що сталося, і пообіцяли перевірити адресу паркінгу і видалити його з програми.

8 лютого стало відомо, що у додатку «Дія» можна буде швидко дізнатися, де знаходиться найближче укриття у разі надзвичайної ситуації. 2 лютого освітній омбудсмен Сергій Горбачова повідомив, що у школах укриття для простих громадян буде закрито під час навчального процесу дітей, в інший час доступ до них буде вільним. З 25 січня уряд дозволив перебування тварин у сховищах, але з умовою, що їхні власники забезпечать контроль за поведінкою тварин і, для небезпечних порід, нададуть намордники та окремі приміщення.
Джерело