У Харкові запустили феєрверк під час повітряної тривоги — Події

У Харкові запустили феєрверк під час повітряної тривоги  - Події

Фото: pixabay.com

У Харкові в ніч проти першого грудня під час повітряної тривоги з пульта дистанційного керування було запущено феєрверк. Про це повідомила поліція Харківської області.

— Слідчо-оперативна група виявила установку запуску салютів, що базувалося на дистанційному управлінні, — йдеться у повідомленні.

Наразі правоохоронці встановлюють особи порушників комендантської години та заборони на запуск феєрверків під час війни.

У Харкові повітряна тривога лунала з 22.40 до 00.05.

31 грудня у Telegram-каналах з’явилася інформація про запуск феєрверку у Києві на масиві Осокорки. За інформацією поліції, відео це відео було знято ще 2022 року. Поліція нагадала, що запуск феєрверків під час воєнного стану карається законом.

11 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо посилення контролю за використанням піротехніки. Основна мотивація – негативні наслідки війни, де вибухи можуть спричинити психологічний стан людей. Закон пропонує заборону на салюти та петарди, за винятком тихої сценічної піротехніки. Важливо, що ЗСУ, поліція та рятувальники можуть використати піротехніку. Ініціатори наголосили, що звуки та світло піротехніки, що нагадують вибухи, можуть завдати шкоди психічному здоров’ю людей в умовах воєнних дій. Київська міська рада раніше заборонила продаж та запуск феєрверків у столиці в період війни, а також рух на транспорті без глушників.

 

Джерело