У Берліні горить завод, де виробляють системи ППО Iris-T — Події

У Берліні горить завод, де виробляють системи ППО Iris-T - Події

Фото: bild.de

У столиці Німеччини спалахнула потужна пожежа на металургійному заводі Diehl Metall, де серед іншого виготовляють системи ППО IRIS-T. Місто накрило чорною хмарою отруйного диму. Про це повідомило видання Berliner Zeitung.

Зазначається, що на підприємстві зберігалася сірчана кислота та цианід міді. Причини пожежі наразі невідомі. Місцевих жителів закликали закрити вікна та залишатися вдома.

За даними місцевих служб, пожежа розпочалася вранці на першому поверсі одного із приміщень заводу. Через деякий час вогонь поширився на верхні поверхи й дах, внаслідок чого він частково обвалився. Наразі площа займання становить приблизно 2 000 квадратних метрів. На місці працюють понад 130 рятувальників та представники інших екстрених служб.

Ракета IRIS-T обладнана інфрачервоною голівкою, яка наводить її на ціль. При цьому вона нічого не випромінює і не виявляє своєї присутності. Ракета може влучити в ціль, яка знаходиться на відстані до 40 км, але голівка самонаведення захопить ціль лише з відстані 20 км. IRIS-T є найсучаснішою системою протиповітряної оборони, яка вироблялася у Німеччині. Розробка цих систем ППО завершилася лише у 2014 році.  Системи IRIS-T, які Німеччина передала Україні, мабуть, оснащені німецькими радарами TRML-4D. Вони здатні в режимі реального часу відстежувати понад півтори тисячі цілей. На відстані 250 км радар вже виявляє літак, а на 120 км супроводжує ціль та наводить ракети.
Джерело