Вживання канабідіолу під час вагітності вплинуло на поведінку нащадків мишей

Введення канабідіолу, однієї з хімічних сполук, що містяться в канабісі, вагітним самкам мишей вплинуло на поведінку їхніх нащадків, зробивши їх більш допитливими та соціальними. Це також викликало зміни у ділянках мозку, пов’язаних із розвитком депресії, тривожності та шизофренії, що ставить під сумнів безпечність канабідіолу для вагітних. Про це повідомило видання New Atlas з посиланням на прес-реліз конференції Federation of European Neuroscience Societies Forum 2024.

Kimzy Nanney / Unsplash

На що саме вплинув канабідіол?

Відомо, що одна із п’яти вагітних жінок у США та Канаді вживає канабідіол, щоб позбутися таких симптомів, як тривожність, депресія, біль та ранішня слабкість. Для того, щоб перевірити, як це може впливати на розвиток плода, науковці вводили вагітним мишам канабідіол протягом більшої частини їхньої вагітності, а тоді стежили за їхніми нащадками аж до зрілості.

Виявилося, що миші-нащадки матерів, яким вводили канабідіол, більш часто вступали у фізичний контакт зі своїми родичами, порівняно з контрольними мишами. Самки, народжені від таких матерів, також більш активно досліджували нові середовища. У їхньому мозку виявили зміни у острівцевій корі, яка відповідальна за обробку емоційних та соціальних сигналів, а також болю та фізичного стану організму. Це дослідження спонукає ретельніше вивчати ризики для плода, пов’язані зі вживанням канабідіолу матір’ю.

  • Тим часом, Управління боротьби з наркотиками США збирається визнати канабіс менш небезпечним, визнаючи його потенційну медичну користь. Це дозволить зменшити обмеження на медичне використання канабісу та його наукові дослідження.
  • Попередні дослідження також показали, що канабідіол, на відміну від тетрагідроканабінолу, не вплинув на здатність керування автомобілем. Це вказує на безпечність керування авто тими, хто вживає канабідіол з лікувальною метою.

Джерело