ВПО — це Великий Приклад Об’єднання

На січень 2023 року в Україні нараховується майже 6 млн внутрішньо переміщених осіб, які втратили або вимушені були залишити свої домівки. Однак ми всі – українці, тому маємо допомагати та підтримувати один одного незважаючи ні на що.

«Переміщення‎» – слово, яке ще з 2014 року набуло для українців нового сенсу. Втрата домівки, біль, страх невідомого. Кожен переселенець має чим доповнити цей перелік. За останні 11 місяців 5,9 млн людей знайшли прихисток в різних куточках країни. Місцеві мешканці приймають їх та допомагають, а історії ВПО про порятунок та пошук нового дому викликають ще більше співчуття.

Але деякі внутрішньо переміщені особи досі відчувають себе чужинцями.

Однією з причин є стигматизація – негативне стереотипне ставлення до людей, яких об’єднує певна ознака. В нашому випадку, це довідка ВПО. Стигматизація існувала ще з 2014 року, але зараз її масштаби, як і кількість ВПО, значно більші.

Цим відео Балагодійна організіція БФ «Право на захист» звертаються до вимушених переселенців та приймаючих громад, щоб нагадати — речей, що спільні, рис, які схожі, у всіх нас значно більше!

І лише взаємодопомога та підтримка допоможуть нам пережити ці важкі часи.

Бо ВПО, насправді, це #ВеликийПрикладОб’єднання.

Відео створене за фінансової підтримки HIAS та поширюється за фінансової підтримки UHF та ACTED.

Джерело