ВООЗ повідомила про перше інфікування і смерть людини від пташиного грипу H5N2

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про перший у світі лабораторно підтверджений випадок інфікування та смерті людини від вірусу пташиного грипу А H5N2. Випадок стався наприкінці травня у Мексиці, де відомі випадки інфікування цим збудником серед свійської птиці, однак жертвою хвороби стала людина, що не контактувала з можливими носіями пташиного грипу. ВООЗ наразі займається розслідуванням інциденту, щоб уточнити ризики від пташиного грипу для громадського здоров’я, але поки що оцінює їх низькими. Про це повідомили на сайті ВООЗ.

Частинки вірусу пташиного грипу. Hazel Appleton / Centre For Infectionshealth Protection Agency

Що сталося з пацієнтом?

Як повідомив ВООЗ уряд Мексики, хвороба 59-річного пацієнта почалася 17 квітня цього року з гарячки, утрудненого дихання, нудоти, діареї та загального нездужання. Вже 24 квітня його госпіталізували, однак пацієнт помер того ж дня від ускладнень хвороби. Аналіз, який встигли провести лікарі, вказав, що пацієнт хворів на вірус пташиного грипу, однак точно встановити його тип вдалося лише 22 травня, коли зразки дослідили в Національному центрі дослідження грипу в Мексиці. Відтак, лікарі протестували усіх відомих людей, з якими контактувала померла людина, але у жодного інфекцію не виявили.

Поки що науковці й лікарі не знають, як саме заразилася пташиним грипом людина, що померла. Але вони підозрюють, що випадок пов’язаний зі спалахом грипу H5N2 у березні цього року на пташиній фермі у місті поблизу штату Мехіко або з двома спалахами у самому штаті, де й відбулося зараження людини.

  • А в США вирує високопатогенний пташиний грип типу H5N1, причому не лише серед птахів. За останні місяці інфекцію вже виявляли у низки корів по всіх США, а також у заражених від них людей та альпак.

Джерело