Влада Сумщини спростувала заяву Кадирова про захоплення селища Рижівка — Події

Влада Сумщини спростувала заяву Кадирова про захоплення селища Рижівка - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Ніяких російських військових у Рижівці на Сумщині, про які напередодні заявив Кадиров, немає.  Про це «Суспільному» заявив голова Білопільської громади Юрій Зарко.

За його словами, ще у кінці травня  у Рижівці станом залишалось всього 7 людей. Зарко також повідомляв про часткове зникнення електропостачання у Білопільській громаді а також про те, що в цьому регіоні є проблеми з напругою та водопостачанням.

Село Рижівка розташоване в Сумській області на кордоні з Росією. Знаходиться за 2 кілометри від Курської області й межує з російським Тьоткіно.

За даними аналітиків DeepState, з 2022 року ситуація в Рижівці незмінна – за даними мереж, до нього регулярно заходять російські ДРГ, а село – фактично є «сірою зоною».

Коментуючи відео, яке ввечері 9 червня опублікував Кадиров, аналітики наголосили, що це могло відбутися в будь-який інший день, адже Рижівка через географічне розташування фактично межує з російським Тьоткіно.

Аналітики наголосили, що Рижівка знаходиться за річкою і фактично є сателітом цілого селища Тьоткіно. Великої доцільності кидати туди сили – немає, адже треба контролювати й Тьоткине в такому разі.

— Чи планує ворог провести аналогічну як біля Вовчанська операцію – планує. Чи зробить він це – покаже час. І якби там не було, але Сили Оборони мають бути готові й подібні рухи хоч якось, але відтягують наші резерви з інших ділянок, – заявили в DeepState.

Кадиров же заявив про «взяття» селища за три дні.  Він також опублікував відео буцімто з Рижівки й заявив, що «українська сторона зазнала значних втрат під час масштабних спланованих наступальних дій».

14 травня начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов висловив впевнення, що Росія зробить спробу наступу у напрямку Сум слідом за Харковом.  6 травня американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Росія передислокує сили для можливого наступу на Харків та Суми. 
Джерело