Військових та ветеранів із Закарпаття запрошують подавати свої роботи на конкурс воєнної літератури “4.5.0.”

З 20 травня до 20 липня триває прийом робіт для участі у конкурсі воєнної прози та поезії “4.5.0.” для військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Конкурс організовує Міжнародний фонд “Відродження” у співпраці з Видавництвом Старого Лева. 

 

 

Мета конкурсу – створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені. Учасники з Закарпаття можуть подати свої роботи в категоріях “Оповідання”, “Есе”, “Нотатки або щоденникові записи” та “Вірші”. 

За результатами конкурсу найкращі роботи увійдуть до антології, що вийде друком у Видавництві Старого Лева у 2025 році. Переможці у своїх категоріях додатково отримають грошові призи у розмірі 45 тис. Грн.

“Дії росії зруйнували життя мільйонів українців та зробили тему війни центральною для осмислення та рефлексії. Втім, війна породила також історії мужності, жертовності та людяності, що потребують висловлення і поширення, — зазначають у Міжнародному фонді “Відродження”. — Ми хочемо почути та посилити унікальні історії та переживання захисників України, посилити їх голоси та забезпечити підтримку і визнання”. 

Конкурс зосереджений на темі війни в Україні, відображаючи особистий досвід, переживання, героїзм, мужність, втрати, надію та інші аспекти, пов'язані з військовими діями та їх наслідками.

Членами журі конкурсу стали письменники і військовослужбовці Ярина Чорногуз, Павло ПАШТЕТ Белянський, Євген Лір, Олена Лотоцька, письменниця і парамедикиня Олена Герасим’юк, письменник і волонтер Володимир Єрмоленко, літературознавець і письменник Ростислав Семків. 

Твори приймаються українською мовою. Детальні умови на реєстраційна форма доступна за посиланням https://www.irf.ua/contest/military-vererans-literature/ 

З питаннями можна звертатися на [email protected]

 

Джерело