Відтермінування видалення апендикса не збільшило ризик його перфорації

Видалення апендикса протягом 24 годин від постановки діагнозу апендицит не збільшило ризик перфорації кишки у порівнянні з операцією у перші 8 годин від встановлення діагнозу. Про це пишуть фінські та норвезькі вчені у журналі The Lancet.

Henry Gray, Anatomy of the Human Body (1918) / Wikimedia Commons

Коли оперували апендикс?

Наразі стандартним лікуванням апендициту залишається видалення апендикса. Однак у різних країнах рекомендації щодо того, у який термін від встановлення діагнозу слід провести операцію, варіюють від менш як восьми годин до 24 годин. На користь доцільності якомога швидшого проведення хірургічного втручання часто називають зростання з відтермінуванням ризику перфорації апендикса, тож вчені Університету Гельсінкі та Університету Осло вирішили перевірити, чи це твердження правильне. Вони проаналізували медичні дані 1 822 пацієнтів, половину з яких оперували у перші вісім годин, а інших — протягом доби від встановлення апендициту. З’ясувалося, відтермінування не збільшує ризик ані перфорації апендикса, ані ускладнень протягом 30 днів після операції. Це знання може допомогти краще організувати роботу лікарів, безпечно відкладаючи видалення апендиксу на кілька годин, коли це допоможе раціональніше використовувати ресурси клініки.

  • Поки одні дослідники вдосконалюють операції, що вже давно стали звичними у медицині, інші впроваджують нові способи лікування. Зокрема, американські хірурги провели першу у світі судинну операцію на мозку плода в утробі.

Джерело