Відома ужгородка, параолімпійська чемпіонка Надія Дьолог отримала водійські права

Про це перша леді Олена Зеленська повідомила у своєму телеграм-каналі

 

«Надія Дьолог — параолімпійська чемпіонка, у жовтні вона виборола срібло на чемпіонаті світу з фехтування в Італії. У кріслі колісному дівчина пересувається з десяти років, відколи зазнала травми хребта. Але віднедавна Надія може самостійно пересуватися й у авто: повернувшись із чемпіонату, вона бездоганно склала практичний іспит на водійські права у сервісному центрі МВС України на Львівщині.

«Автошколи для людей з інвалідністю» — проєкт, який реалізується МВС як частина ініціативи «Без бар?єрів». Таких автошкіл в Україні зараз шість: нещодавно їх перелік поповнила автошкола на базі Одеського державного університету внутрішніх справ, отримати після неї водійські права можна в Територіальному сервісному центрі в Одесі. На сайті МВС можна (https://driveability.mvs.gov.ua/) знайти детальну інформацію стосовно того, як і де проводиться навчання.

Загалом у автошколах для людей з інвалідністю зараз навчаються близько півсотні слухачів, з них семеро – наші захисники. Для більшості з них це «перенавчання» після зазнаних травм. Таке важливе, щоб по максимуму продовжити звичний спосіб життя.

Не лише тим, хто втратив мобільність через війну, конче потрібні такі автошколи. На кінець минулого року у Мінсоцполітики вже перебували на обліку понад 50 тисяч людей з інвалідністю, що потребують авто. Водночас відвідувати автошколи вони можуть лише в шести містах: Києві, Дніпрі, Кропивницькому, Львові, Кам’янці-Подільському та Одесі, яка додалася нещодавно.

Однак у кожному регіоні України, на жаль, зростає кількість людей з інвалідністю. Хтось повертається з фронту, втративши кінцівки. Хтось потрапляє під ворожий обстріл прямо у себе вдома і втрачає мобільність. Усі вони мають право на вільне пересування, на зручність у щоденному побуті, на, врешті-решт, таку базову потребу, як керування авто. Тож, сподіваюся, у проєкті «Автошколи для людей з інвалідністю» розширюватиметься мапа – як розширяться й можливості для їхніх учнів», — йдеться у дописі.

 

Джерело