Відмова від м’яса хоча б раз на день виявилася корисною для пацієнтів з хворою печінкою

У пацієнтів із хворою печінкою, яким один прийом м’ясної їжі замінили на веганську альтернативу, рівень токсичних продуктів розпаду білка виявився меншим ніж у тих, хто з’їдав свинину або яловичину. Це говорить про те, що відмова від м’яса навіть один раз на день може мати реальну користь. На думку вчених, такі невеликі зміни раціону здатні мати й довгостроковий вплив для людей з хворобою печінки, зменшуючи ризик серйозних ускладнень. Про результати дослідження розповіли в журналі Clinical and Translational Gastroenterology.

GIPHY

Як оцінювали вплив одноразової відмови від м’яса?

У дослідженні взяли участь 30 пацієнтів із цирозом печінки, яких випадковим чином розділили на три групи. Першу групу учасників годували бургером з котлетою зі свинини або яловичини, у другої і третьої груп котлета була зроблена з веганського і вегетаріанського замінника м’яса відповідно. Перед прийомом їжі та за годину після, у всіх пацієнтів виміряли рівень аміаку в крові — побічного продукту травлення тваринних білків, який є токсичним. Виявилося, що його рівень різко підвищився після їжі у пацієнтів, які пообідали м’ясним бургером, а у решти учасників — суттєво не змінився.

Це говорить про те, що навіть такі дрібні корективи раціону, як відмова від м’яса один раз на добу, є корисними для підтримки роботи печінки. На думку дослідників, такі невеликі зміни можуть мати й довгостроковий вплив на пацієнтів із хворою печінки як от зниження ризику ускладнень та сповільнення розвитку захворювання, що в результаті здатне збільшити тривалість життя таких людей. Вчені також нагадують, що пацієнти більш схильні дотримуватися нових харчових звичок, якщо запропоновані зміни не є занадто складними й обтяжливими.

  1. Відомо,що відмова від м’ясних продуктів є корисною не лише для організму людини, а і для екології. Раніше ми розповідали про історію та перспективи вирощування лабораторного м’яса та його рослинні альтернативи.

Джерело