ВАКС заарештував організатора схеми привласнення коштів Укрзалізниці в сумі ₴17 мільйонів

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 12 млн грн застави фігуранту справи про заволодіння коштами Укрзалізниці у сумі 17 млн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«27 червня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід до керівника організованої злочинної групи, яка упродовж 2021–2022 років заволоділа грошовими коштами АТ «Укрзалізниця» шляхом зловживання службовими особами ВСП «Черкаський колійний ремонтно-механічний завод» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин» АТ «Укрзалізниця» своїм службовим становищем. Суд застосував до особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці (до 27.08.2024 включно) з альтернативою внесення 12 млн грн застави», — йдеться у повідомленні.

У разі внесення застави на підозрюваного будуть покладені процесуальні обов’язки:

— прибувати на першу вимогу до детектива, прокурора та суду;

— не відлучатися за межі міста Черкаси без дозволу детектива, прокурора та суду;

— повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;

— утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;

— здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

— носити електронний засіб контролю.

Як повідомлялося, 25 червня САП і НАБУ оголосили підозру п’ятьом учасникам організованої групи, які заволоділи грошовими коштами Укрзалізниці у сумі 17,1 млн грн під час здійснення ремонту колійних машин.

Джерело