В Україні з початку року розмінували понад 200 тисяч гектарів сільгоспугідь

З початку року завдяки роботі піротехнічних підрозділів державних органів та неурядових операторів українським аграріям повернуто у використання вже понад 200 тисяч гектарів земель сільгоспризначення, запланованих до першочергового обстеження та розмінування.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Наші піротехніки – підрозділи ДСНС, ДССТ, неурядові оператори протимінної діяльності демонструють дуже гарні результати. Навіть зараз, взимку, коли погода, м’яко кажучи, не сприяє роботі у полях, щотижня обстежується від 3 до 5 тисяч гектарів сільгоспземель. На сьогодні з 470 тисяч гектарів земель, які ми запланували обстежити, в разі необхідності очистити та розмінувати першочергово, вже повернуто аграріям до господарської експлуатації понад 200 тисяч гектарів», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко

Вона підкреслила, що Уряд та міжнародні партнери у свою чергу посилено працюють над посиленням спроможностей операторів та стратегічним плануванням роботи усіх дотичних сторін в сфері протимінної діяльності на найближчі 10 років. За її словами, кінцева мета – повернути у безпечне використання до 80% територій країни, які нині вважаються потенційно забрудненими.

За даними ОВА, станом на 15 грудня з початку року було обстежено 268,6 тис. га земель сільгосппризначення з близько 470 тис. га, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. З них близько 205 тис. га повернуто в експлуатацію. За минулий тиждень було обстежено понад 5 тис. га. Найбільше – 3,8 тис. га – в Херсонській області.

Як повідомлялось, у Мінекономіки працюють над створенням та запуском висококонкурентного ринку послуг з розмінування; інноваційний підхід, який напрацьовується — це запропонувати партнерам узяти під патронат певні напрямки чи сектори роботи.

Джерело