В Ужгороді відбудеться благодійний півмарафон на підтримку 105 закарпатського батальйону

 

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, головною темою якої стало проведення в Ужгороді 29 жовтня Krayna Uzhhorod Half Marathon. Півмарафон крмі спортивної також має благодійну мету: збір на окопний купольний РЕБ та дрони камікадзе для 105 Закарпатського батальйону 63 механізованої бригади. Про деталі заходу розказали його організатори.  

За словами Уляни Кононенко, співзасновниці «Uzhhorod Running Club», востаннє марафони в Ужгороді проводили у 2021 році, з того часу відбувалися тільки невеликі бігові заходи з благодійною метою. «Ми визначили дату – 29 жовтня, щоб вона не збігалася із іншими заходами західного регіону країни. Основні дистанції: 21 км, 10 км, а також естафета — команди 4х5 км та благодійний 1 км, в якому зможуть взяти участь учасники будь-якого віку», — каже Уляна Кононенко.

Реєстрація почалася, у соцмережах є інформація. Зголосилося понад 100 учасників зголосилося, очікуємо понад 500 учасників. За інформацією Богдана Попадича, співорганізатора, підтвердили також участь бігуни з Тернополя, два клуби зі Львова, Дрогобича, крім ужгородців вже зголосилися бігуни з Іршави та Мукачева. Братимуть участь також спортивні дитячі клуби.

Василь Ябрик, співорганізатор, зауважив,  що півмарафон (а згодом і марафон) планують проводити щорічно. А прикладом може слугувати сусіднє словацьке місто Кошице, куди з’їжджаються тисячі бігунів з різних країн: «Хочемо, щоб у майбутньому цей марафон був міжнародний і популяризував Ужгород, і маємо як місто всі передумови для таких масштабів». Він також додав, що для ужгородського півмарафону передбачено призовий фонд: 16 тис. грн. – за 1 місце, 12 тис. грн. – за друге, 8 тис.грн.- за третє місце. Крім того, всі учасники отримають медалі.

Детальніше про благодійну складову заходу розповіла Ілона Романченко, співорганізаторка. «Сума від реєстрації на півмарафон та вільних донатів забігу на 1 км будуть передані 105 Закарпатського батальйону 63 механізованої бригади для закупівлі окопного купольного РЕБ та дронів камікадзе. До вручення переможцям півмарафону долучиться також бригадир. Допомога військовим – це одна з головних речей, які ми маємо максимально присвятити забіг», — сказала Ілона Романченко.

За словами організаторів, військові, які перебуватимуть на день проведення півмарафону в Ужгороді, теж долучаться до забігу.

Маршрут півмарафону намагалися зробити якомога мальовничим, оминаючи об’їзні дороги. Шлях проходитиме через центральні частини міста, у тому числі бігтимуть через історичні квартали. Старт півмарафону – з площі Петефі, о 9.30, 29 жовтня. У цей день вулиці міста частково будуть перекриті.

Крім реєстрації онлайн, яка триватиме до 26 жовтня, зареєструватися можна буде 28 жовтня у торговому центрі «Панонія» (2 поверх).  У день забігу можна буде зареєструватися на благодійний 1 км.

До 26 жовтня реєстрація на півмарафон за лінком https://kum.uz.ua/product/marathon_october_2023/

 

Джерело