В Папуа-Новій Гвінеї заживо поховані до 2000 людей, їх відкопують лопатами та голими руками — Події

В Папуа-Новій Гвінеї заживо поховані до 2000 людей, їх відкопують лопатами та голими руками - Події

Фото: UNDP Papua New Guinea/REUTERS

Шанси знайти живими тих, хто внаслідок масштабного зсуву ґрунту в Папуа-Новій Гвінеї опинився під землею,  дуже малі. Місцеві мешканці використовують для пошуку лопати та голі руки, пише Reuters. 

В уряді країни наголосили, що складний рельєф перешкоджає рятувальникам і зменшує надію на порятунок тих, хто вижив. За різними даними, могли загинути від 670 до 2 000 людей. Розбіжність у цифрах пов’язана з віддаленістю острова і складністю отримання точної оцінки чисельності населення — останній перевірений перепис населення проводився у 2000 році.

Уряд країни наказав тисячам жителів евакуюватися зі шляху все ще активного зсуву. Наголошується, що район зсуву «дуже нестабільний».

— Ми регулярно чуємо сильні вибухи там, де знаходиться гора, там все ще падають камені та уламки. Зсув все ще активний, оскільки люди риють скелі, все ще спускається,- сказав голова комітету з надзвичайних ситуацій провінції Енга Сандіс Цака.

Наразі у районі Майп-Мулітака, де сталося ЧП, оголошений надзвичайний стан. Військовослужбовці встановили контрольно-пропускні пункти та допомагають перевозити жителів до евакуаційних центрів.

Зсув стався 24 травня. Внаслідок нього понад 150 будинків опинились поховані під уламками  За словами голови місії Агентства ООН з питань міграції в Папуа-Новій Гвінеї Серхана Актопрака, дощ, нестабільний ґрунт і вода роблять роботу з розчищення завалів надзвичайно небезпечною. У березні стався зсув ґрунту на перегоні Нігин – Гуменці. Через це був  тимчасово закритий рух для потягів. 
Джерело