В Одесі з кількаденним візитом перебуває Патріарх УГКЦ

Патріарх УГКЦ Святослав прибув з кількаденним візитом до Одеси, щоб зустрітися з вірними і духовенством Одеського екзархату, а також з волонтерами і місцевою владою.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженнішого Святослава супроводжує особистий секретар отець Олег Олекса, патріарший економ отець Любомир Яворський, а також редактор Католицького інформаційного агентства (Польща) Кшиштоф Томашик.

У перший день візиту, 15 жовтня, Глава УГКЦ зустрівся з головою Одеської обласної військової адміністрації Максимом Марченком і головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком, а також з в. о. заступника міського голови Одеси Олегом Бриндаком. У зустрічах з представниками місцевої влади взяли участь владика Михайло Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, а також отець Василь Колодчин, директор БФ «Карітас Одеса».

Під час зустрічей з представниками місцевої влади Патріарх Святослав намагався з’ясувати, які потреби мають постраждалі одесити і жителі області, щоб, відповідно до можливостей Церкви, допомогти.

Перебуваючи в Одесі, Блаженніший Святослав відвідав благодійний фонд «Карітас Одеса». Директор Карітасу отець Василь Колодчин представив Главі УГКЦ свою команду, зокрема керівників благодійних проектів. Відтак Предстоятель зустрівся з внутрішньо переміщеними дітьми, якими опікується «Центр для дітей і сімей» одеського Карітасу. Діти продемонстрували Главі Церкви свої навички з виготовлення окопних свічок.

Ще одним моментом першого дня візиту Глави УГКЦ до Одеси стала зустріч з волонтерами у координаційному гуманітарному штабі Одеської області. Блаженнішого Святослава привітав керівник штабу Олексій Чорний, який розповів йому про гуманітарну ситуацію і волонтерську діяльність на Одещині.

Глава УГКЦ засвідчив повагу і вдячність одеським волонтерам за їхнє служіння від імені всієї УГКЦ. Відтак розповів, що на початку повномасштабної війни Церква опинилася на трьох фронтах: духовному, інформаційному і гуманітарному.
«Кожна наша парафія — чи то в окупованому Херсоні, а чи на Харківщині чи Донеччині одразу перетворилася на гуманітарний хаб. З одного боку, ми намагалися доставити гуманітарну допомогу, а з іншого — допомогти людям, якщо потрібно, евакуюватися».

Блаженніший Святослав зазначив, що нинішня війна росії в Україні матиме великі наслідки для українського народу у майбутньому, але вже сьогодні потрібно думати, як допомогти внутрішньо переміщеними особам. Глава Церкви подякував одеським волонтерам за те, що харитативні структури УГКЦ в Одесі є частиною їхнього гуманітарного штабу: «Дякую, що ми штабуємося разом і масштабуємо разом свою роботу, обмінюємося інформацією і разом працюємо».

На завершення першого дня перебування у Одесі Патріарх Святослав очолив Велику Вечірню в катедральному храмі Одеського екзархату, де на Богослужіння зібралися духовенство, монашество, діти, молодь, Лицарі Колумба, внутрішньо переміщені особи. На молитву прибули і слабочуючі парафіяни, для яких під час Богослужіння здійснювали сурдопереклад.
«Коли я останній раз відвідував вас, я собі подумати не міг, що наступного разу приїду до вас під час війни», — сказав Глава УГКЦ, звертаючись до вірних.

Блаженніший Святослав розповів, що йому слово «війна» асоціюється сьогодні з обличчям заплаканої жінки: «Коли мені хтось каже „війна“, я бачу перед очима заплакану жінку — жінку-маму, яка проводжає на фронт свого сина чи доньку; заплакану маму, яка втратила свого сина; заплакану маму, яка зі своєю дитиною мусить зриватися зі свого місця; заплакану жінку, яка сьогодні штурмує Європу й інші країни світу, щоб подбати про тимчасовий притулок для себе і своєї дитини, поки тато воює на фронті. Заплакана жінка — це образ України під час війни».
У цих воєнних обставинах Церква, наголосив Предстоятель, має дати людям надію. І цю надію, якої сьогодні українцям не може дати ніхто з людей, Церква має. Це — слово надії Христового Євангелія.

Блаженніший Святослав зазначив, що, вдивляючись в обличчя Української Греко-Католицької Церкви на заході, в центрі України, на Харківщині, на Сумщині, на Чернігівщині, а тепер і Одещині, бачить у ній Маму, яка обіймає своїх дітей, яка зігріває, рятує, в обіймах якої дитина перестає боятися.

«Я хочу вам подякувати, — сказав Предстоятель, звертаючись до духовенства і вірних Одеського екзархату, — за те, що ви є такою квочкою, яка зігріває… Блаженний той народ, який має таку люблячу Матір-Церкву, яка не засудить, не покарає, але зрозуміє і простить, прийме і зігріє».
Владика Михайло Бубній подякував Патріарху Святославу за візит, а особливо за час і бажання в такий нелегкий час бути зі своїми вірними.

«Відлуння ваших слів „Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться“ дають нам силу боротися на різних фронтах, стояти твердо і міцно у вірі в нашу перемогу, — сказав екзарх Одеський. — Нехай Господь Бог щедро вас благословить на подальше служіння, хай дає вам сили, здоров’я, наснаги, щоб ви ще багато-багато зробили для добра нашої Церкви, українського народу і на славу Божу на многая і благая літа».
Після Вечірні Глава УГКЦ зустрівся із внутрішньо переміщеними особами і особисто роздав їм допомогу від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Варто зазначити, що з початку війни ця фундація передала вже понад 10 000 продуктових наборів, які були роздані переселенцям через логістичні центри, що відкриті практично в кожній парафії Одеського екзархату УГКЦ в чотирьох південних областях України, в тому числі на окупованій Херсонщині.

Джерело