В будинках Ужгорода рятувальники встановили димові сповіщувачі

 

12 димових сповіщувачів встановили рятувальники в будинках ужгородців. Зробили це в оселях пенсіонерів, самотніх, багатодітних та малозабезпечених сім'ях. Про це розповіла речниця ДСНС в Закарпатській області Наталія Батир. За її словами, такі акції проводитимуть в кожному районі області.

Як працюють димові сповіщувачі, пояснив головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Ужгородського районного управління Роман Петрик. «Сповіщувач встановлюється поряд з газовими приладами, чи поряд з пічним опаленням, де є виділення диму або газу. Встановлюється він в такому місці, де ймовірно може бути витік, чи задимлення, щоб було пряме попадання у цей сповіщувач. Сповіщувач подає звуковий сигнал, який буде чути досить далеко. Якщо він сигналізує, у разі, якщо це газове опалення, то ні в якому разі не вмикали електроприлади, електромережу. Є іскра, тому при великій загазованості приміщення можливий вибух», — каже чоловік.

До свого будинку рятувальників привів ужгородець Василь Звурський. Чоловіку працівники ДСНС запропонували встановити димовий сповіщувач у кімнаті, де є піч, чи газовий котел.

«Безпека — перш за все, а так, то раніше ніхто не пропонував і не задумувався про таке. Є в мене газова плита, газова колонка, газовий котел, а печі не маю. У мене в машині є сигналізація, то хай і тут буде», — каже ужгородень Василь Звурський.

Рятувальники впродовж дня встановили 12 димових сповіщувачів у будинках пенсіонерів, самотніх та малозабезпечених і багатодітних сімей. Каже речниця ДСНС в Закарпатській області Наталія Батир.

«Подібні заходи — пожежно-профілактичні відпрацювання, чи рейди житловим сектором, ми проводимо постійно, однак одними роз'ясненнями до людей не достукатися, інколи вони зловживають правилами пожежної безпеки, інколи просто не знають правил, тому ми встановлюємо димові сповіщувачі. Розпочали ми з Ужгорода, оскільки в нас вже є перший загиблий на пожежі саме в місті Ужгород, а загалом з початку 2023 року вже три особи. Далі акція буде крокувати цілим Закарпаттям. Будемо встановлювати в будинках соціально-незахищених верст населення, а за зверненням громадян — можемо встановити в багатодітних, чи інших родинах», — розповіла речниця ДСНС Наталія Батир.

За словами Наталії Батир, впродовж 2022 року у Закарпатській області 48 людей загинули через загоряння. Також минулого року зафіксували 3 тисячі 600 пожеж.

«Це майже в півтори рази більше, ніж за 2021 рік. За 2021 рік у нас зафіксовано 2 тисячі пожеж. Тому такі заходи спрямовані на профілактичну роботу, на застерігання людей, щоб вони дотримувалися правил пожежної безпеки, щоб не зловживали з вогнем в побуті», — говорить Наталія Батир.

Димові сповіщувачі рятувальники встановлювали безкоштовно.

Суспільне Ужгород

 

Джерело