Укус бджоли в око погіршив американцю зір

55-річний американець звернувся до лікарні після того, як його за два дні до цього вжалила бджола, скаржачись на біль та погіршення зору. Лікування передбачало видалення залишків жала з ока та застосування антибактеріальних, протизапальних та протиалергічних крапель. За 5 місяців після події зір чоловіка покращився до 80 відсотків. Про інцидент повідомили у журналі The New England Journal of Medicine.

Витягнутий з ока фрагмент жала. Shoshany & Syed / The New England Journal of Medicine

Що ще відомо про незвичний інцидент?

У день звернення до лікарні зір у чоловіка погіршився настільки, що він міг хіба що порахувати пальці, які йому показували. Застосувавши спеціальний барвник, який підсвічує пошкодження епітеліальних клітин, лікарі виявили, що раніше жало бджоли витягнули з ока чоловіка не повністю. Це і спричинило набряк рогівки, травму райдужної оболонки та пошкодження очних судин. Лікарі використали ювелірні щипці, щоб витягнути шматок жала та призначили подальше медикаментозне лікування, після якого зір чоловіка покращився.

Пошкоджене укусом око. Shoshany & Syed / The New England Journal of Medicine

  • А от у чоловіка в Китаї потекли криваві сльози після того, як він втрапив у бійку. Утім, лікарі не виявили у нього травми очей — кров прибувала із пошкодженого носа.

Джерело