Українцям нагадали про перехід на зимовий час: коли перевести годинник

Перехід на зимовий час в Україні відбудеться у неділю, з 29 на 30 жовтня. Зображення від Malvestida Magazine на Unsplash

30 жовтня о 4 годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад.

Про це нагадують у Мінекономіки.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на 1 годину назад.

«Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби.

Запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час, відповідно до якої в країнах – членах ЄС запроваджено на їх територіях порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня і на зимовий в кінці жовтня», — наголошують у Міністерстві.

Джерело