У світі падають продажі ноутбуків та ПК

Аналітичний центр Gartner опублікував підсумки чергового дослідження ринку ПК та ноутбуків за третій квартал цього року та зафіксував найнижчу відмітку у їх продажі. Загалом світовий ринок упав на 9%, що називають найгіршим показником за останні два роки. Тим не менше, до кінця поточного року є і оптимістичні прогнози.

 

Найбільше дісталося Apple

Згідно зі статистикою, яку наводить Gartner, кількість проданих ноутбуків та персональних комп'ютерів у третьому кварталі цього року сягнула 63,3 одиниці в усьому світі. Відзначається, що показник трохи поліпшився через сезонний сплеск — більше техніки стали купувати через початок навчального року, проте навіть у порівнянні з тим же періодом торік, зниження все ж спостерігається. Потроху стискається і ринок смартфонів. Їх розповсюдження свого часу призвела до розвитку онлайн казино, що призвело до збільшення кількість гральних клубів типу Ель Слот, проте на у кількісному еквіваленті аналітики прогнозують зменшення девайсів.

Продажі знизились практично у всіх технологічних гігантів, проте найбільше постраждали саме ноутбуки від Apple — їх показник знизився на 24%. Для порівняння:

  • Dell — 14,2%;

  • ASUS — 11,5%;

  • Lenovo — 4,4%;

  • Acer — 2,4%.

Попри це розклад сил на світовому ринку не зазнала змін — чверть ринку досі контролює Lenovo, чиї ноутбуки навіть у третьому кварталі продалися у кількості більше ніж 16 млн одиниць.

 

Поступове відновлення показників

Після двох років невтішних цифр для гігантів індустрії аналітики вбачають певне поліпшення ситуації ще до кінця 2023 року. Це пов'язують із поступовим настанням часу, коли користувачі оновлюватимуть власну техніку, що була придбана ще у період пандемії. Свою роль має зіграти також період новорічних свят. Загалом аналітики прогнозують зростання для ринку на рівні 5%, що можна вважати логічним позитивним показником, адже на сьогодні ринку буквально досяг дна.

Що стосується смартфонів, то в Apple за прогнозами є всі шанси вибитись у лідери на світовому ринку. Цьому сприяють впевнене зростання преміумсегмента, а також успішні показники продажів нових моделей у США. Така тенденція зможе вперше посунути з лідерських позицій Samsung.

Зазначимо, що зниження показників проданої техніки напряму пов'язане із китайським ринком. На нього впливає уповільнення розвитку економіки та зростання безробіття. Наприклад, показник купівлі ноутбуків та комп'ютерів у Китаї знизився на 20%, а кількість придбаних смартфонів зменшилася мало не вдвічі. Такі коливання гостро відчуваються виробниками та суттєво впливають на загальні показники.

 

 

На правах реклами

 

Джерело