У Старокостянтинові провели тренінг «Ролі і завдання поліції в місцевій системі запобігання та протидії домашньому насильству»

26 та 27 вересня 2022 року у Старокостянтинові в рамках реалізації проєкту «Міста і громади вільні від домашнього насильства» проходив навчальний семінар-тренінг «Роль і завдання поліції в місцевій системі запобігання та протидії домашньому насильству», який організував Фонд ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA. Проводили його тренери заступниця начальника управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Олеся Даценко та координаторка Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Наталя Сергієнко.

Участь у заході взяли 15 поліцейських з різних підрозділів поліції, які обслуговують виклики, пов’язані з вчиненням домашнього насильства.

Мета тренінгу — налагодження співпраці між підрозділами поліції та суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері запобігання домашньому насильству.

На тренінгу учасники обговорили алгоритм дій органів національної поліції, який визначає ефективне виявлення та узгоджене реагування на факти вчинення домашнього насильства, оцінки ризиків, що загрожують постраждалій людині, забезпечення своєчасного інформування та направлення до спеціалізованих служб підтримки.

Заступниця начальника управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Олеся Даценко зауважила, що взаємодія підрозділів Нацполіції з спеціалізованими службами підтримки постраждалих від домашнього насильства дуже важлива для якісного та оперативного реагування на випадки домашнього насильства та надання дієвої допомоги постраждалим.

Практичною частиною навчальної програми було передбачено візити до управління соціального захисту населення, яке здійснює координацію суб’єктів, щодо реалізації заходів у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству, ознайомилися з роботою Старокостянтинівського міського Кризового центру, як спеціалізованої установи для постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також розповіли, як працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у громаді.

По завершенню навчального семінару-тренінгу кожен учасник отримав сертифікати та висловив слова вдячності за отриманий досвід.

Джерело