У NASA показали детальне фото Стовпів творіння

Фото: pixabay.com Космос

Уперше це величезне скупчення було сфотографовано у 1995 році, але воно не було таким детальним.

Американське космічне агентство NASA вперше отримало детальний знімок Стовпів творіння. Він був зроблений за допомогою нового найбільшого космічного телескопа Джеймса Вебба. Фото з’явилось на сайті агентства.

Стовпи творіння — це гігантське скупчення міжзоряного газу та пилу, яке розташоване в туманності Орел у сузір’ї Змії.

«Стовпи творіння розташовані за 6500-7000 світлових років від Сонячної системи. Вони отримали свою назву через схожість з величними скелями, але складаються вони в основному з холодного молекулярного водню і пилу. Коли всередині цих хмар газу та пилу утворюються вузли з достатньою масою, вони під дією власної гравітації починають руйнуватися, повільно нагріваються і в результаті утворюють нові зірки. Такі «свіжі» зірки на знімку виглядають як яскраво-червоні кулі», — сказано в повідомленні.

Хвилясті візерунки по краях, схожі на лаву, — це викиди зірок, які ще формуються з газу та пилу. У NASA розповіли, що молоді зірки періодично випромінюють надзвукові струмені, які зіштовхуються з хмарами речовини у стовпах. Іноді це призводить до створення візерунків.

Фото: nasa.gov Стовпи творіння

Нагадаємо, раніше Джеймс Вебб зробив знімок зірки Вольфа-Раєта, яка перебуває на відстані близько 5600 світлових років від нас.

Телескоп Джеймса Вебба зробив перше пряме фото іншопланетного світу

Джерело