У кістках неандертальця знайшли найдавніші віруси людини

Науковці змогли ідентифікувати віруси у кістках неандертальців, що жили 50 тисяч років тому. Це відкриття перевершило за віком попереднього рекордсмена — вірус герпесу, знайдений у людських рештках віком 30 тисяч років. Відкриття дозволить краще зрозуміти роль інфекційних хвороб у вимиранні неандертальців та еволюцію вірусів і їх взаємодію з людьми протягом тисячоліть. Стаття доступна на bioRxiv.

Що знайшли дослідники?

Дослідники проаналізували генетичний матеріал, виділений з кісток двох неандертальців. Порівнюючи генетичні послідовності вірусів, отримані з цих решток, з генетичними послідовностями сучасних вірусів, вчені змогли ідентифікувати давні версії вірусів герпесу, папіломи та аденовірусу.

Вірус герпесу, який був знайдений у неандертальців, схожий на той, що викликає у сучасних людей характерні висипи на губах. Вірус папіломи, в свою чергу, у сучасних людей викликає бородавки. Аденовірус зазвичай викликає у сучасних людей симптоми застуди, хоча інколи може призводити і до пневмонії чи фарингіту.

  • А окрім вірусів, науковці також цікавляться симбіотичними бактеріями в організмі первісних людей. Наявні дані вказують на те, що мікробіота сучасних людей дуже схожа на неандертальську, ймовірно тому, що дісталася нам від спільного предка.

Джерело