У громаді вшановували борців із нацизмом та жертв війни в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

8 травня Старокостянтинівська громада вшановувала борців із нацизмом та жертв війни. До пам’ятних знаків на території Меморіального комплексу покладали квіти — керівництво виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, представники підприємств, установ та організацій, мешканці громади.
Відповідно до розпорядження міського голови за ініціативність, енергійність, активну життєву позицію і з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні грамотами виконавчого комітету міської ради нагороджено:
— Чайку Івана Антоновича — учасника бойових дій Другої Світової війни;
— Шахрай Клавдію Іванівну — члена організації ветеранів Старокостянтинівської міської територіальної громади.

8 травня в Україні відзначають День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Цього дня в 1945 році нацистська Німеччина підписала Акт про капітуляцію перед союзниками з Антигітлерівської коаліції: США, Британією, СРСР та Францією. Друга світова війна стала одним з наймасштабніших збройних конфліктів в історії людства: загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Втрати українців у Другій світовій – 5 мільйонів цивільних та 3 мільйони військових.
Нині Україна знову воює з агресором. Російська Федерація, яка поєднала ознаки нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, після років гібридної агресії, вдалася до відкритої повномасштабної війни. Наша боротьба, яка триває з 2014-го, неодмінно завершиться перемогою над рашизмом. Адже Україна на противагу Росії втілює цінності свободи, поваги до прав людини та демократії, які стали наріжними для міжнародного порядку після Другої світової війни.

 

Джерело