У чоловіків з низьким тестостероном виявився вищим ризик смерті

Низький рівень тестостерону у чоловіків виявився пов’язаним із вищим ризиком померти, зокрема від серцево-судинної хвороби, протягом п’ятирічного періоду. Нові результати дещо суперечать ранішому уявленню про те, що ризик смерті чоловіків зростає зі збільшенням рівня тестостерону, але допоможуть виявити групи чоловіків з вищим ризиком передчасної смерті. Дослідження опубліковане у журналі Annals of Internal Medicine.

Unsplsah

👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!

Що вказало на закономірність?

Науковці проаналізували наявні дослідження за останні п’ять років, які вивчали зв’язок рівнів статевих гормонів зі смертю від будь-яких причин і серцево-судинних хвороб зокрема, при цьому за учасниками мали спостерігати щонайменше 5 років. Зіставивши результати про понад 24 тисячі людей, вчені помітили закономірність: у чоловіків з найнижчим рівнем дигідротестостерону ризик померти з будь-якої причини приблизно на 19 відсотків вищий, а від серцевих патологій — на 29 відсотків вищий, ніж у чоловіків із високим рівнем гормону. Залежність проглядалася і щодо чоловіків, у яких рівень загального тестостерону ще в межах норми, але на нижній його границі.

Подібний зв’язок виявили й щодо дуже низьких рівнів гормону естрадіолу, чия роль більше відома у підтриманні жіночого репродуктивного здоров’я. А також щодо високого рівня лютеїнізуючого гормону та високої концентрації рецепторів до чоловічих і жіночих статевих гормонів. Наразі незрозуміло, який механізм стоїть за виявленим зв’язком, але нові дані допоможуть розібратися, як статеві гормони пов’язані з довголіттям.

  • У чоловіків високий рівень тестостерону може видавати, наприклад, довжина бороди та домінантність, свідчить нещодавнє дослідження.
  • Водночас у жінок високий рівень тестостерону пов’язали з частою мастурбацією.

Джерело