Туреччина почне розвідку покладів сланцевого газу, якого їй може вистачити на 13 років

Туреччина цього року почне розвідку сланцевого газу у регіонах Фракії та Південно-Східної Анатолії. За попередньою оцінкою, поклади складають 679 мільярдів кубометрів сланцевого газу, вартість якого оцінюється у $350 мільярдів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на коментар експерта з відновлюваної енергетики Алі Різа Онера в ефірі телеканалу CNN Türk.

“Коли на порядок денний вийшли геополітичні ризики і диверсифікація джерел енергії, міненерго і АТ Turkish Petroleum провели дуже серйозні дослідження з цього приводу… Вартість виявлених покладів складає приблизно $350 мільярдів”, — повідомив Алі Різа Онер.

За його словами, дослідження покладів проводилися на 10 свердловинах, зокрема у регіонах Фракії (європейська частина Туреччини) та Південно-Східної Анатолії. Поетапно планується видобути 679 млрд кубометрів сланцевого газу.

“Річна потреба Туреччини в газі становить 50 мільярдів кубометрів. Якщо зважати на це, то можна забезпечити всю потребу в газі на 13-14 років”, — сказав Алі Різа Онер.

Як відомо, Туреччина нещодавно почала видобуток природного газу в Чорному морі на родовищі Сакарія. У листопаді минулого року міненергетики та природних ресурсів Туреччини повідомило, що щоденний видобуток на газовому родовищі Сакарія досяг показника 4 млн куб.м.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні минулого року Туреччина запустила новий газопровід, аби доправляти блакитне паливо від нових родовищ у Чорному морі. Планувалося, що щоденний обсяг видобутку перші 2-3 роки становитиме 10 млн кубометрів на добу, до 2025 року — до 40 млн куб. м.

Джерело