Телескоп Hubble сфотографував галактику розташовану в сузір’ї Фенікса

Фото: esahubble.org галактика ESO 245-5

Ця галактика є відносно близьким сусідом Чумацького Шляху і вона розташована на відстані 15 мільйонів світлових років від Землі.

Космічний телескоп Hubble зробив фото галактики ESO 245-5, яка розташована на відстані 15 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Фенікса. Про це повідомила обсерваторія ESA.

За словами астрономів, на цьому зображенні показано щільно скупчене поле зірок, розташоване на тлі пилу, газу і світла від більш віддалених небесних об’єктів.

«Зірки займають так багато місця в полі зору на цьому зображенні, що розгледіти, що ви насправді дивитеся на більшу частину галактики, відомої як ESO 245-5, дещо складно», — говориться у повідомлені.

Зазначається, що ще однією причиною, через яку людині трохи складно визначити, що ESO 245-5 є галактикою, є очевидна відсутність у неї структури.

Зазвичай телескопу Hubble вдається зробити вражаючі зображення спіральних галактик, на які так цікаво дивитися частково через їхні надзвичайно впорядковані рукави зірок, газу та пилу.

«ESO 245-5, навпаки, класифікується як галактика типу IB(s)m за системою класифікації галактик, відомою як система Де Вокулера. Позначення IB(s)m означає, що галактика є неправильною (I), розсіяною (B), має легку спіральну структуру ((s)) і належить до Магелланового типу (m)», — зазначили вчені.

Раніше повідомлялося, що астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) показали, як світиться атмосфера Землі. 

Астрономи виявили надшвидкий вітер чорної діри в галактиці Markarian 817

Джерело